Druhý den - Brighton

16.10.2015 23:45

Druhý den jsme se sešli na meeting pointu v osm hodin. Ani jsme s paní učitelkou nebyly schopné vstřebat všechny informace, kterými nás děti zavalily. Trumfovaly se, kdo má lepší rodinu (protože ta jeho byla samozřejmě nejúžasnější), kdo má lepší pokoj, šikovnějšího psa, lepší jídlo... Všichni bez výjimky byli nadšení a plní zážitků. Poté jsme se přesunuli do školy, kde děti měly výuku. V půl deváté proběhlo přivítání a rozdělení dětí do skupin. Vše proběhlo podle domluvy - naši broučci zůstali ve skupině společně. Do jedné hodiny se při výuce vystřídali čtyři lektoři a děti se dozvěděly spoustu zajímavých věcí. Každý z lektorů od nich odcházel se slovy "they are so sweet..." (oni jsou tak sladcí :-) ). Broučci krásně rozumněli a spolupracovali. Po obědě jsme odjeli do Brightonu, kde jsme si prošli nejkrásnější část města. Poté jsme se oddělili (velcí šli nakupovat) a přesunuli se do akvária. Byl to krásný zážitek. Všude spousta barev, příjemná hudba...z proskleného tunelu jsem děti nemohla dostat. Kolem nás i nad námi plavalo mnoho malých rybek, žraločci i velké želvy. Po dvou hodinách jsme se odpočinutí vrhli na pláž. Pro některé to byl první kontakt s mořem, takže jsme ochutnali vodu, zda je opravdu slaná, v kamínkách hledali mušličky a uskakovali před vlnami. Po návratu na meeting point jsme s paní učitelkou ukončily náš druhý den v Anglii a předaly děti zpět do rodin.