Moravská vesnička

30.11.2012 00:00

V pátek ráno nás přivítalo opravdu chladné počasí, ale děti se už těšily, že se vlakem vydáme do Brna.Po příjemné cestě, někteří cestují vlakem opravdu výjmečně, jsme vystoupilli na hlavním nádraží a došli pěšky na Kapucínské náměsti, kde se konala výstava Moravská vesnička.

Průvodce a také autor nám podal krátký výklad a my jsem měli možnost si vše pečlivě prohlédnout a seznámit se s řemesly, ale také životem na vesnici. Překvapila nás dokonalost, s jakou autor vytvovřil jednotlivá řemesla. Nezapomněl na detaily a vše bylo umocněno, tím, že podstatná část byla funkční včetně betlému.

Poté jsme vyrazili zjistit, kde se nacházejí zajímavosti z pověstí, na kterých jsme byli v rajhradské knihovně. Měli jsme možnost uvidět zazděného radního, brněnského draka a kolo na Staré radnici. Připomněli jsme si, proč je na radnici křivá věžička a proč se zvoní na Petrově poledne o hodinu dříve.

Na kostele sv.Jakuba jsme našli neslušného mužíčka a na ulicí Orlí kamennou sochu dívky, která byla obviněna z čarodějnictví a ze zoufalství skočila do studny. Naše putování po městě jsme ukončili na náměstí Svobody, kde už byla vánoční atmosféra se stromečkem a s dřevěným betlémem. Děti nezapomněly na své nejbližší a nakoupily dárečky pod stromeček.

Po vyčerpajícím nákupu jsme došli na nádraží a už se těšili do Holasic.Ve vlaku jsme si ještě všechny dárečky prohlédli.

Fotky si můžete prohlédnout v naší fotogalerii