Projekt - Vánoce

01.01.2013 17:35

V rámci projektu Vánoce jsme si společně povídali o vánočních tradicích, pranostikách nejen u nás, ale také v ostatních zemích.

První adventní neděli děti zazpívaly u vánočního stromečku v obci a přednesly básničky. 5. prosince nechal ve škole Mikuláš každému nějakou sladkost.

V rámci pracovních činností a výtvarné výchovy žáci vyráběli rozmanité vánoční dekorace a dárečky. Starší žáci pak navštívili Brno, kde uviděli nejen krásný pohyblivý betlém, ale také vánoční stromeček a tradiční jarmark na náměstí Svobody.

Také jsme se podívali na vánoční výstavu v zemědělské škole v Rajhradě a výstavu andělů v rajhradské knihovně. Druhý adventní týden škola provoněla pečením perníčků. Celý projekt vyvrcholil uspořádáním výstavy ve škole spojený s prodejem. Děti měly radost, že se výrobky líbily a téměř všechny se prodaly.

V pátek před vánočními svátky jsme si ve třídách ozdobili větvičky, zapálili svíčky, rozkrojili jablíčko, zazpívali si koledy a rozdali dárečky. Děti donesly na ochutnání cukroví a všichni jsme si popřáli do nového roku jen to nejlepší.Svá nejtajnější přání poslaly děti balónky, které vypustily na zahradě.

 

A doufám, že se jim přáníčko vyplnilo...

 

Fotky z výše uvedených akcí si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.