První den - Londýn

15.10.2015 23:16

Do Londýna jsme přijeli po osmé hodině. Broučci byli šikovní, společně jsme sbalili batůžky a vyrazili k lanovce Emirates. Z výšky 55m jsme si prohlédli velkou část města a děti byli nadšené. Metrem jsme se přesunuli k Toweru a Tower bridge. Postupně jsme prošli celou část kolem Temže až ke Katedrále svatého Pavla. Odtamtud jsme metrem dojeli na Piccadilly circus a přes China town a Trafalgarské náměstí k Londýnskému oku, kde jsme počkali na náš autobus. Viděli jsme spoustu krásných míst a všichni jsme fotili jako o život. Ke konci cesty, kdy nožky trochu bolely a děti začaly brblat (s paní učitelkou Donné jsme čekaly, že po noci strávené v autobuse přijdou prostesty mnohem dříve) jsme se vrhli k nejbližším suvenýrům. Děti nakupovaly rozumně a na nepohodlí se najednou zapomnělo :-) Po hodině a půl cesty z Londýna jsme dorazili do Worthingu, kde na nás již čekaly rodiny. Nakonec nám spí všichni kluci v jedné rodině a dívky vytvořily dvě trojice (Terezka+Erika+Gabča a Klárka+Šárka+Sandra). Pomohly jsme jim najít kufry a stihly prohodit pár slov se zástupcem rodiny. Teď večer jsem ještě všem skupinám volala, abych zjistila první dojmy a domluvila se, kdy mám ráno volat, aby nezaspali. Všichni byli spokojení, takže mi spadl velký kámen ze srdce :-) Zítra dopoledne nás čeká škola a odpoledne prohlídka Brightonu a návštěva akvária.