Třetí den - Portsmouth, Chichester

18.10.2015 08:06

Třetí den jsme po osmé hodině odjeli do Portsmouth. Je to krásné přístavní město, kde jsme si nejprve prohlédli loď Victory admirála Nelsona, na které zemřel v bitvě u Trafalgaru. V přilehlém námořním muzeu jsme si prohlédli krásné modely lodí a děti si mohly vyzkoušet, jak vítr ovlivňuje pohyb lodí na moři, jak se staví trup lodi, pokusili jsme se potopit nepřátelskou loď a mnoho dalších zajímavostí. Následoval oběd a přesun na molo, kam pro nás přijela výletní loď. Projížďka trvala 40 minut a vše si děti patřičně užily. Po vylodění jsme pokračovali k vyhlídkové věži Spinnaker tower. Výtahem jsme vyjeli do výšky 100m. Tady byla částečně prosklená podlaha, což děti velmi bavilo. Prohléhlédli jsme si i další dvě patra, ale první patro bylo pro děti nejatraktivnější. Krásný výhled do všech stran byl nezapomenutelný. Navíc zde byla pro děti atrakce - malování na obličej. Poté jsme odjeli autobusem do Chichesteru. Prohlédli jsme si nádhernou katedrálu, kde jsme zapálili svíčky, zašli jsme si na horkou čokoládu, v kavárně náležitě využili volnou wifi a rozjeli se zpět k rodinám.