Velikonoční výlet

26.03.2013 00:00

V úterý  26.3.1013 žáci základní školy společně se školkou vyjeli na výlet na zámek v Náměšti na Hané, který se nachází v okrese Olomouc.

Zjistilil jsme, že zámek si nechal na  " zelené louce " postavit Ferdinand Bonaventura, hrabě z Harrachu.Téměř čtvercový půdorys zámku obepíná kruhový park a z něj do všech světových stran vybíhají stoleté lipové aleje.

Zde byl pro nás připraven velikonoční program - Barevné Velikonoce. Nejprve jsme se seznámili s velikonočními tradicemi a zvyky a pak jsme nahllédli do zámeckých místností, kde jsme zhlédli ukázku z Krkonošských pohádek a naučili jsme se péct jidáše.

V dílně si všechny děti vyrobily plátěnou tašku, do které nakoupily od šikovných žen kraslice, perníčky, domácí mýdla, keramické ozdoby či jiné ručně vyráběné ozdoby.

S dárečky, které děti zakoupily pro své nejbližší, se spokojeně vracely domů.

Fotky z výletu si můžete prohédnout v naší fotogalerii.