ZŠ a MŠ Holasice

ZŠ a MŠ Holasice,

okres Brno-venkov,

O školce

Naše mateřská škola se skládá ze tří tříd s celodenním provozem a věkově smíšenými třídami. Kapacita pro školní rok 2020/2021 je 50 dětí.
Máme tu třídu Sluníček, Včeliček a Motýlků. Pracuje zde 6 učitelek, dvě asistentky pedagoga a jedna školní asistentka. Naplňujeme ŠVP PV, „Svět je nádherná kniha, ve které se učím číst“.
Budova MŠ na ulici J. Fučíka 149, kde jsou umístěny třídy Sluníček a Včeliček je dostatečně materiálně vybavena a má k dispozici menší dvorek s nabídkou různých herních prvků. Třída Motýlků se nachází v budově MŠ na ulici Čtvrtě 508 s moderním vybavením a vlastní zahradou.
Našim cílem je, poskytnout dětem bezpečné a podnětné prostředí pro jejich vzdělávání a poskytnout jim zábavnou a hravou formou pestrou vzdělávací nabídku.
 Důležité jsou pro nás také vzájemné vztahy mezi dětmi. Proto se třídy pravidelně navštěvují a podílí se na společných akcích a aktivitách.
Zahájení povinné školní docházky je důležitým okamžikem v životě každého dítěte. Chceme, aby děti, které absolvují naši mateřskou školu, se na základní školu těšily a měly všechny předpoklady pro úspěšné zvládnutí nejen 1. ročníku.

dnes, pondělí 24. 1. 2022
oblačno 1 °C -4 °C
úterý 25. 1. déšť se sněhem 3/-2 °C

Když v lednu včely vyletují, to nedobrý rok ohlašují.

Svatý Timoteus přemýšlí, kde nechal vůz.

Obec Holasice